طراحی لوگو فونيکس2

عنوان لوگو : فونیکس Phoenix

زمینه فعالیت : برند تجهیزات و لوازم جانبی کامپیوتر

کلمه فونیکس به معنای ققنوس (پرنده افسانه ای آتشین) می باشد که برای نام این برند انتخاب شده . از این رو در طراحی لوگو ی این برند می بایست  به جنبه تصویری فونیکس توجه می شد و علاوه بر آن ، طراحی لوگو به گونه ای انجام می شد که به لحاظ فرم و محتوا ارتباط نزدیکی به زمینه فعالیت برند داشته باشد . فرم کلی لوگو دایره انتخاب شد . فرم دایره در معنا شناسی فرم های هندسی القا کننده حس لایتناهی و عظمت را دارد . همچنین دست نیافتنی و افسانه ای بودن از خصوصیات دیگر فرم دایره است. همچنین برای انتقال مفهوم و حس کلمه فونیکس از فرمهای مثلثی شکل نوک تیز که با خطوط منحنی شکل گرفته اند استفاده شده تا در نشان دهنده 2 موضوع باشد . اول القا کننده شکل خلاصه شده بال و پر این پرنده و دوم به شکل شعله های زبانه کشیده آتش . 

از طرفی در طراحی لوگو ی این برند بخاطر استفاده از تصویر طراحی شده و گرافیکی فونیکس ، نوعی حس ابهت، بزرگی و بی همتایی به برند بخشیده . همچنین در طراحی لوگوتایپ این برند نیز به نوعی از کانسپت لوگو ی طراحی شده استفاده شده تا ارتباط معنایی لوگو و لوگوتایپ بیشتر شود . همانگونه که مشخص است به جای حرف O در کلمه Phoenix از لوگوی طراحی شده استفاده شده .

رنگ بندی لوگو هم با توجه به رنگ اصلی این پرنده افسانه ای انجام شده که به رنگ آتش است و تونالیته ای بین رنگ های قرمز ، زرد و نارنجی اسست.

 

 

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات: