طراحی لوگو ی پروژه بزرگ سیب لند (کوهستان آرامش)

 

عنوان لوگو : پروژه بزرگ سیب لند

زمینه فعالیت : هتل و مجموعه تفریحی و گردشگری

با توجه به زمینه فعالیت برند سیب لند و همینطور شعار این مجموعه (کوهستان آرامش ) و از آنجا که این مجموعه در منطقه ای کوهستانی و خوش آب و هوا احداث گردیده و از مزیت های اصلی پروژه می باشد. از این رو در طراحی لوگو و آرم مجموعه ، در اولویت اول نشان دادن مزیت اصلی پروژه یعنی کوهستان و منطقه کوهستانی مجموعه است . از این رو از تصویر گرافیکی و خلاصه شده کوهستان که بصورت فضای منفی در میان آسمانی آبی درج گردیده استفاده شده . فرم اصلی لوگو در قالب دایره طراحی شده چون در میان اشکال هندسی دایره نماد آرامش ، بی انتهایی و بزرگی است . آسمان آبی ودر قالب یک سطح آبی رنگ طراحی شده که از یک طرف فرم دایره را ایجاد می کند و از طرف دیگر با یک  فرم غیر هندسی باعث ایجاد نماد کوهستان شده است. 

لوگوتایپ سیب هم از تکرار یک فرم بسیار ساده و خلاصه بصورت قرینه برعکس ایجاد شده . این فرم دو نیم دایره برخلاف جهت هم هستند که علاوه بر القاء آرامش ، پویایی و فرهنگی و تفریحی بودن موضوع پروژه را نشان می دهد. نقطه های لوگوتایپ سیب هم بصورت سه نقطه لوزی شکل در نظر گرفته شده که اشاره به سه سایت اصلی مجموعه دارد .

در رنگ بندی این لوگو از دورنگ اصلی قرمز و آبی استفاده شده همچنین رنگ سفید در این طرح بعنوان رنگ زمینه یا فضای خالی در نظر گرفته نشده بلکه خود رنگ سفید دارای اعتبار خاصی می باشد که رنگ کوهستان را نشان می دهد.

در کل این لوگو به لحاظ ساده گی و گویایی بسیار قوی می باشد و تمام خصوصیات یک لوگو ی خوب را دارا می باشد.

شما هم می توانید در مورد این مطلب نظر دهید.
تشخیص دهنده ربات: